.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


گردهمایی دوروزه کارشناسان امورتشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی و روسای هیئت مدیره نظامهای صنفی کشاورزی استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همدان در روز های اول و دوم آذرماه در تبریز برگزار گردید.

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ، گردهمایی دوروزه کارشناسان امورتشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی و روسای هیئت مدیره نظامهای صنفی کشاورزی 8 استان کشور با حضور ادیب معاون دفتر امور تشکلهای کشاورزی و عدل طلب و توکلی از اعضای دفتر ؛ غفاری سرپرست سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی و اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان بمدت دو روز در محل مجتمع شهید کسایی تبریز برگزار گردید.بسیج  با بهره گیری از تکنیهای مشارکتی  توانست به پیروزیهای عظیم دست یابد

غفاری سرپرست سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان تبریز و شرکت کنندگان درجلسه با تبریک هفته بسیج از رشادتها و دلاوریهای بسیجیان در طول 8 سال دفاع مقدس و در صحنه های انقلاب تجلیل کرد و گفت : از ویژگیهای بسیج برنامه محور و رویداد محور بودن که با بهره گیری از تکنیهای مشارکتی  توانست به پیروزیهای عظیم دست یابد و من امیدوارم  ما با الهام از فرهنگ بسیج در استفاده از نیروی مردم و مشارکت دادن مردم  چیزهای زیادی را یاد بگیریم.

 سرپرست تعاون روستایی آذربایجان شرقی  با اشاره به وظیفه اصلی سازمان تعاون روستایی گفت : هدایت، حمایت و نظارت سه وظیفه مهم تعاون روستایی است اما باید ببینیم بحث مشارکت در کجای این وظایف قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : دونیاز اساسی برای کارمندان وجود دارد که عبارت است از نیاز بهداشتی و نیاز انگیزشی. راضی نگهداشتن کارمندان یک نیاز بهداشتی است و یکی از پایه های اساسی مدیریت می باشد که بدنه سازمان از کارهایی که انجام میدهند راضی باشند و مشارکت دادن کارکنان و غنی سازی آنها نیاز انگیزشی ایجاد می کند.

غفاری افزود : اگر می خواهیم در اموراتمان موفق عمل کنیم باید مهارتهای فردی را افزایش دهیم و آنها را با علوم و فنون مرتبط با شغل خود آشنا و مجهز نماییم. ما اگر می خواهیم با دنیا رقابت نماییم از خام فروشی پرهیز کرده و قدرت فرآوری را بدست بیاوریم  تا با فرآوری محصولات کشاورزی از خام فروشی دور شویم.

 

موفقیت نظام صنفی کشاورزی مرهون بهره گیری از تجارب دیگران است که باعث شده است در بین تشکلهای کشاورزی سرآمد باشد.

مرتضی ادیب معاون دفتر امورتشکلهای کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز با اشاره به تعریف مشارکت گفت : مشارکت یک فرایند خودجوش داوطلبانه است که در آن کار تقسیم می شود. موفقیت نظام صنفی کشاورزی مرهون بهره گیری از تجارب دیگران است که باعث شده است در بین تشکلهای کشاورزی سرآمد باشد.

وی با اشاره به تشکیل جلسات منطقه ای در سنوات قبل و امسال گفت: قبلا جلسات فقط برای دولتیها برگزار می شد که ضرورت دیدیم برای ایجاد تعامل بیشتر بین دولتی ها و بخش خصوصی، جلسات بصورت ترکیبی برگزار گردد.

معاون دفتر امورتشکلهالی کشاورزی با تاکید بر اینکه نظام صنفی باید با برنامه ریزی و با برنامه مشخص کار کند گفت : یکی از راهبردهای دفتر تقویت باور  عمومی نسبت به نظام صنفی کشاورزی است و در این راستا باید ارتباط با ادارات و نهادها افزایش یابد.

ادیب هویت بخشی  به کشاورزان با شناسایی فعالیتهای آنها و افزایش قدرت چانه زنی را از راهبردهای دیگر دفتر امورتشکلها اعلام کرد و افزود: تقویت چانه زنی کشاورزان و تقویت حضور کشاورزان در مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز برای نظام صنفی کشاورزی بسیار اهمیت دارد و لازم است نظامهای صنفی در آنجا حضور موثر داشته باشند و ما اعتقاد داریم نظام صنفی بستر مناسبی است که می تواند زمینه مشارکت کشاورزان را در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی فراهم نماید.

 وی با اشاره به سیاستهای دفتر امورتشکلهای کشاورزی گفت  : توانمند سازی تشکلها و اعضای هیئت مدیره با تامین منابع مالی ازسیاستهایی است که با جدیت دنبال می شود .

ادیب در توصیه به اعضای هیئت مدیره نظامهای صنفی کشاورزی گفت:  مستند سازی کارها با جدیت دنبال شود- نظارت بر واحد های زیر مجموعه بطور مرتب انجام گیرد- مجموعه قوانین و مقررات نظام صنفی کشاورزی مجددا مطالعه شود- مشورت با دیگران در سرلوحه کارهای نظام باشد – مجامع عمومی سالانه بطور مرتب برگزار شود – عضو گیری جدید بطور جدی دنبال شود زیرا قدرت نظام صنفی به تعداد اعضای آن بستگی دارد- کارگروهای تخصصی برای تعیین معیارهای اقتصادی تشکیل شود- دبیرخانه های کارگروهها را فعال کنید- در بحث بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه ها بطورجدی پیگیری نمایید – شفافیت مالی داشته باشید و بطور مرتب حسابرسی انجام شود و تراز نامه مالی سالیانه تهیه شود – دفاتر مالی را حتما داشته باشید و برای معافیت از مالیات اظهار نامه مالیاتی را تکمیل نمایید.

 

 گفتنی است در طول دو روز ، کارگاه آموزشی مبتنی بر رهیافت ها و فنون مشارکت از سوی آقایان عدل طلب و توکلی در زمینه اهم مشکلات نظامهای صنفی برگزار شد که در نهایت کل مسائل و مشکلات نظام صنفی به 8 گروه تقسیم گردید که عبارتند از :

1 – ضعف سیستم نظارت

2 – نبود اطلاع رسانی مناسب

3 – ضعف تعامل سازنده بین دستگاهها و نظام صنفی

4 – ضعف قوانین و مقررات

5 – ساختار نامناسب اداری و مالی نظام

6 – کمبود اعتبار پروانه

7 – کم تجربگی اعضای هیئت مدیره

8 –کمبود منابع مالی


تصاویری از کارگاه آموزشی و بازدیدها

طبقه بندی: گزارش، اخبار ویژه،
برچسب ها: گردهمایی، گردهمایی منطقه ای،
[ چهارشنبه 4 آذر 1394 ] [ 10:50 ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات