.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


مدیر جهادکشاورزی شهرستان هریس: باشناسایی نقاط ضعف و محلهای هدر رفت  منابع و انرژی های بخش کشاورزی شهرستان درصدد رفع و چاره جویی آنها هستیم  و در این امر به کمک تشکلهای کشاورزی و بویژه نظام صنفی کشاورزی احتیاج داریم.
به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، جلسه مشترک بررسی راهکارهای افزایش مشارکت نظام صنفی کشاورزی و شوراهای اسلامی در برنامه های اجرایی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان هریس در قالب سند تدبیر و توسعه بخش کشاورزی استان و برنامه های ستاد احیای دریاچه ارومیه در شهرستان هریس با حضور حاجی پور رئیس شورای اسلامی استان، یحیوی فرماندار هریس، طلوع حیات مدیرجهادکشاورزی هریس، عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان، ذوالفقاری دبیراجرایی استان، شیرمحمدی مسول امور تشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی استان و یوسفی معاون فرماندار هریس و اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان هریس صبح امروز در محل دفتر شورای اسلامی استان تشکیل گردید.رئیس شورای اسلامی استان : تبدیل
تهدید خشکی دریاچه ارومیه به یک فرصت 
در ابتدای جلسه حاجی پور رئیس شورای اسلامی استان ضمن اشاره به جایگاه شوراها در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت : وجود شوراهای اسلامی در سطوح مختلف کشور، استان، شهرستان ، بخش ها و روستاها همان رعایت اصل حکومت مردم بر مردم است و درواقع شوراها پارلمان منطقه ای است که با رای مردم آن منطقه انتخاب شده اند و بر کلیه امور جاری منطقه اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نظارت دارند.
رئیس شورای اسلامی استان افزود: کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی یکی از کمسیونهای فعال شورای اسلامی در استان است که در جهت بهبود روند تولید و بازرگانی تولیدات کشاورزی فعالیت و تلاشهای زیادی کرده است. وی گفت خشکی دریاچه ارومیه هرچند یک تهدید است اما ما باید به آن به عنوان یک فرصت نگاه بکنیم و با تجدید نظر در رفتارها و عملکردهایمان ضمن احیای دریاچه موجب توسعه و پیشرفت در کارها نیز بشویم.رئیس نظام صنفی کشاورزی استان:
رویکرد دولت بر همکاری بخش خصوصی و تشکلهای کشاورزی در مسائل کلان بخش کشاورزی

عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان و رئیس کمسیون آب،کشاورزی و منابع طبیعی شورای اسلامی استان نیز  با اشاره به رویکرد دولت بر همکاری بخش خصوصی و تشکلهای کشاورزی در مسائل کلان بخش کشاورزی افزود: در مسائل کلان بخش کشاورزی دولت به تنهایی نمی تواند کارها را پیش ببرد و از همین رو نیاز به تعامل و همکاری در بخش کشاورزی بیش از گذشته احساس می شود.
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان با اشاره به وجود تفاهم نامه با استانداری آذربایجان شرقی در قالب اعطای تسهیلات کم بهره برای مناطق محروم و کم برخوردار افزود:  نظام صنفی کشاورزی با امضای تفاهم نامه با مدیریت شوراها و امور روستایی استانداری بدنبال افزایش اشتغال ، تولید و سرمایه گذاری در مناطق مستعد و کم برخوردار است .
عطااله هاشمی با اشاره به اقدامات و پیگیریهای مستمر نظام صنفی کشاورزی استان برای حل مسائل و مشکلات کشاورزان گفت : ما از طریق نمایندگان محترم مجلس و مجاری قانونی برای حل مشکلات سند دار کردن اراضی کشاورزی و حذف حدنصاب اعمال شده از سوی جهادکشاورزی، مشکل بیمه کارفرمایان بخش کشاورزی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی از قبیل گندم، سیب درختی و دیگر محصولات کشاورزی اقداماتی را شروع کرده ایم که انشاءالله به نتیجه خواهد رسید.


مدیرجهادکشاورزی هریس: شناسایی نقاط ضعف و محلهای هدر رفت دربخش کشاورزی شهرستان  
طلوع حیات مدیرجهادکشاورزی شهرستان هریس نیز با اشاره به پتانسیلها و توانمندیهای بخش کشاورزی شهرستان گفت: مشکل اصلی بخش کشاورزی شهرستان موضوع بهره وری پایین و هرز روی هایی است که گریبان بخش کشاورزی مارا گرفته است و ما با شناسایی نقاط ضعف و محلهای هدر رفت  درصدد رفع و چاره جویی آنها هستیم  و در این امر به کمک تشکلهای کشاورزی و بویژه نظام صنفی کشاورزی احتیاج داریم. بطور مثال 62 میلیون متر مکعب آب قابل دسترسی در شهرستان وجود دارد درحالی که در بیشتر مزارع با مشکل کم آبیاری مواجه هستیم یا در بحث گندم تنها 33درصد مزارع بصورت مکانیزه کاشته می شود و یا در بحث تغذیه گیاهان 35 درصد تغذیه صحیح اعمال می شود یا در بحث مبارزه با آفات و بیماریها در 40 در صد اراضی اعمال می شود و .... که اگر نکات ریز و موارد مورد توجه قرار گیرند چندین برابر هزینه های آن عاید کشاورزان خواهد شد.
وی افزود در بحث آب  جهادکشاورزی وظیفه کنترل و کاهش مصرف آب را دارد و پیشرفتهای خوبی نیز در موضوع ایجاد سیستمهای آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان داریم اما مردم توان پرداخت 15 درصد سهم کارفرما برای اجرای سیستمهای آبیاری را ندارند و باید ستاد احیای دریاچه ارومیه در این امر ما ار یاری کند.فرماندار هریس: تعامل و همدلی
در بین دستگاههای اجرایی و سازمانهای مردم نهاد عامل پیشرفت و توسعه شهرستان
یحیوی فرماندار شهرستان هریس نیز ضمن تشکر از رئس شورای اسلامی استان برای برگزاری و میزبانی جلسه مشترک افزود: در شهرستان هریس تصمیمات مهم با حضور شوراها گرفته می شود و از نظرات آنها در بخشهای مختلف شهرستان استقبال می کنیم.
وی وجود تعامل و همدلی در بین دستگاههای اجرایی و سازمانهای مردم نهاد شهرستان را  عامل پیشرفت و توسعه شهرستان دانست و افزود : خوشبختانه راهکارهای توسعه شهرستان و مسائل و مشکلات بخشهای مختلف بویژه بخش کشاورزی مشخص و تعیین شده است و ما مصمم هستیم با همت و تلاش دستگاهها و تشکلهای کشاورزی و کمک شورای اسلامی استان و نظام صنفی به جایگاه مناسبی از لحاظ توسعه شهرستان دست یابیم.

نتایج و تصمیمات جلسه:

  • قرار شد با توجه به قول دکتر کلانتری مجری احیای دریاچه ارومیه برای تامین 15 درصد سهم مردم برای استقرار سیستمهای آبیاری تحت فشار در حوزه آبریز دریاچه ارومیه نامه ای از طرف شورای اسلامی استان به دبیرخانه استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه نوشته و درخواست شود.
  • قرار شد در جلسه هماهنگی که با حضور دستگاههای اجرایی شهرستان و ستاد احیای دریاچه ارومیه در شهرستان هریس برگزار خواهد شد پیشنهادات مشخص جهادکشاورزی، فرمانداری ، نظام صنفی و دستگاههای اجرایی شهرستان مطرح و به تصویب برسد.
  • مقرر گردید برای پررنگ تر کردن نقش و وظیفه نظام صنفی کشاورزی شهرستان هریس ، فرماندار شهرستان در جلسه اداری توصیه های لازم را برای اعتبار بخشی به پروانه های فعالیت نظام صنفی به کلیه نهادها و دستگاهها بدهند.طبقه بندی: اخبار ویژه، اخبار استان،
برچسب ها: جلسه، شورای اسلامی، جهادکشاورزی، فرمانداری،
[ شنبه 25 مهر 1394 ] [ 04:03 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات