.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ؛ اواخر هفته پیش عطاالله هاشمی رئیس هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان به اتفاق اعضای هیئت مدیره و جمعی از پیشکسوتان بخش کشاورزی استان با مظفری رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی در خصوص تقویت همکاری های حقوقی و قضایی کشاورزی و مطالبات کشاورزان استان در محل دادگستری دیدار و گفتگو کردند.در این جلسه عطا الله هاشمی ضمن قدردانی از رئیس دادگستری استان برای ایجاد فرصت مناسب طرح مسائل و مشکلات و راهکارهای نظام صنفی کشاورزی و نمایندگان کشاورزان استان، افزود: نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیش از 60000 نفر عضو از کشاورزان فعال استان با هدف ساماندهی و نظم بخشی به فعالیتهای شاغلین کشاورزی و دفاع از حقوق  قانونی اعضای نظام صنفی کشاورزی تشکیل و فعالیت می نماید.

وی با تاکید بر سیاست گسترش تعامل و همکاری نظام صنفی کشاورزی با کلیه دستگاههای مرتبط با بخش کشاورزی گفت:  در راستای ایفای وظایف محوله و همکاری با دستگاهها و نهادهای مرتبط با بخش کشاورزی موارد و پیشنهادات ذیل را جهت تقویت همکاریهای قضایی و حقوقی   و مساعدت ارائه می کند.
1.    در صورت صلاحدید و موافقت جنابعالی پروانه های فعالیت نظام صنفی کشاورزی به عنوان مدرک معتبر و قابل استناد در مراجع قضایی و شبه قضایی همانند پروانه کسب صنوف شهری پذیرفته شوند.

2.    پیشنهاد می شود جهت استفاده از توان تخصصی نمایندگان کشاورزان در شوراهای حل اختلاف شهرستانها و بخشها در پرونده های مربوط به بخش کشاورزی یکنفر از اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی هرشهرستان عضویت داشته باشند.

3.    پیشنهاد می شود جهت کاستن از حجم پرونده ها در مراجع قضایی، دعاوی مربوط به بخش کشاورزی که عمدتاً از اهمیت کمتری نیز برخوردار هستند در مراحل اولیه تفکیک و به هیئت های بدوی و تجدید نظر مستقر در نظام صنفی کشاورزی شهرستانها ارجاع داده شوند.

4.    دایر کردن شعب تخصصی رسیدگی به پرونده اراضی اختلافی ما بین زارع و منابع طبیعی در کلیه شهرستانها یا بصورت منطقه ای برای تسریع در رسیدگی و جلوگیری از دلسردی کشاورزان برای تولید محصولات کشاورزی

5.    با عنایت به عدم اطلاع و آگاهی کشاورزان به مسائل حقوقی و عدم تمکن مالی برای دراختیار گرفتن وکیل یا مشاور حقوقی جهت دفاع از حقوق آنها در مراجع قضایی که عمدتاً منجر به محکومیت قضایی آنها می شود پیشنهاد می گردد موافقت فرمایند تا در شهرستانهای استان و در دادگاههای بخش و شهرستان مشاوران و وکلای معاضدتی با معرفی نظام صنفی کشاورزی دراختیار کشاورزان بی بضاعت قرارگیرد.

6.    در اجرای ماده 32 آیین نامه اجرایی نظام صنفی کشاورزی جهت عضویت در هیئت رسیدگی بدوی و تجدید نظر نماینده دادگستری در شهرستان های فاقد نماینده تعیین و معرفی شوند.در پایان مظفری، رئیس دادگستری استان ضمن استقبال از تقویت و گسترش همکاریهای حقوقی و قضایی ویژه کشاورزان استان برای کاهش پرونده های ویژه اختلافات کشاورزی افزود: از سال گذشته دستوراتی در این خصوص به دادگستری های شهرستانها داده ام و قطعا موارد مطرح شده را مجددا پیگیری و ابلاغ خواهم کرد.
طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: جلسه، دادگستری، هیئت بدوی، همکاری، پیشکسوتان، وکیل معاضدتی، اعتبار پروانه،
[ شنبه 22 اردیبهشت 1397 ] [ 01:55 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات