.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***

عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی استان خطاب به کبیری:
برادر عزیز از شما انتظار می رفت با توجه به اینکه سالها در این بخش،  خدمت دولتی کرده اید و ادعای اشرافیت به مشکلات و تنگناهای بخش و توان حل معضلات آن را دارید واقعیت ها بگویید تا شائبه  عداوت با نظام صنفی کشاورزی و طرفداری بی چون و چرا از یک تشکل خاص و القای این تصور که تنها نظام مهندسی کشاورزی می تواند حافظ منافع بخش کشاورزی باشد را در اذهان متبادر نمی نمودید.

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ؛ عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی در پاسخ به نامه مهندس کبیری رئیس نظام مهندسی کشاورزی کشور به مهندس حجتی وزیر محترم جهادکشاورزی نامه سرگشوده ای را خطاب به ایشان و دست اندرکاران نظام صنفی کشاورزی کشور و اصحاب رسانه ها در سطح کشور و منطقه ارسال کرد.
متن نامه عطااله هاشمی به این شرح می باشد.


بسمه تعالی
جناب آقای کبیری رئیس محترم نظام مهندسی کشاورزی کشور 
با سلام و درود به روان رهبرکبیر انقلاب و شهیدان همیشه جاوید و آرزوی سرافرازی ملت بزرگ ایران زمین و موفقیت مقام معظم رهبری و عفو خداوندی برای همه بندگان گناهکار.
جناب آقای کبیری در خصوص اتهام نامه جنابعالی در رابطه با نظام صنفی کشاورزی خطاب به وزیر محترم جهادکشاورزی لازم دیدم برای آگاهی هموطنان و کشاورزان عزیز مواردی را به اطلاع برسانم .
هنگامی که کشاورزان کشور از نزدیک لمس کردند که حامی جدی در مراجع تصمیم گیری و تصمیم سازی و سازماندهی در مراجع قانونی کشور ندارند و صدای مظلومیتشان به جایی نمی رسد و جدی گرفته نمی شود ، تصمیم به ایجاد تشکلی صنفی بنام نظام صنفی کشاورزی گرفتند تشکلی که درحد مقبولی توانسته است درراستای توسعه و رشد همه جانبه کشور و خدمت به کشاورزان عزیز و همسویی با سیاستهای وزرات محترم جهاد کشاورزی خودی نشان دهد.
برادر عزیز از شما انتظار می رفت با توجه به اینکه سالها در این بخش،  خدمت دولتی کرده اید و ادعای اشرافیت به مشکلات و تنگناهای بخش و توان حل معضلات آن را دارید واقعیت ها بگویید تا شائبه  عداوت با نظام صنفی کشاورزی و طرفداری بی چون و چرا از یک تشکل خاص و القای این تصور که تنها نظام مهندسی کشاورزی می تواند حافظ منافع بخش کشاورزی باشد را در اذهان متبادر نمی نمودید.
جناب کبیری شما تا حال باید به این باور می رسیدید که باید نظام صنفی تقویت شود تا عرصه برای فعالیت علمی برای مهندسان عزیز بخش کشاورزی فراهم شود .
برادر عزیز به شما توصیه میکنم انرژی خود را جهت ارتقاء ظرفیت علمی و اجرایی اعضای نظام مهندسی که به اعتقاد برخی در دوران فترت و رکود قرار دارد صرف کنید که بتوانید عالمانه و مقتدرانه در واحدهای تولیدی کشاورزی  با کمک اعضای نظام صنفی کشاورزی کار کنند،  نه دنبال بعهده گرفتن وظایف سایر تشکلها از جمله نظام صنفی کشاورزی که باری است بسیار سنگین که کمر همت شما تاب مقاومت در این وظیفه سنگین را ندارد  ولاجرم این بالا نشینی خیالی باعث خواهد شد استخوانتان سخت تر نیز بشکند.
جناب آقای کبیری خداوند را شاکریم که مجوز خود را از شخص شما و یا تشکل وابسته به شما دریافت نکرده ایم تا به این آسانی از ما سلب شود و مطمئناً این گونه برخوردهای ناصواب نه تنها کمکی به توسعه و ترویج نظام مهندسی کشاورزی نمی کند بلکه در تضعیف آن بی تاثیر نیز نخواهد بود . مسلماً نظام صنفی که بنده و امثال بنده به وجود و استحکامش اعتقاد داریم به مراتب قوی تر و نهادینه تر از آنست که با یک تهمت ناروا و یک اتهام واهی و بی اساس متزلزل گردد و یقین بدانید گردانندگان این نظام که معتقد به وجود و تقویت آن هستند در جهت تثبیت و اعتلای آن در مقابل هر گونه بد اندیشی که موجبات کمرنگ شدن حضورآن در جامعه کشاورزی کشورمان شود ساکت نخواهند نشست.   
آقای مهندس شجاعانه اظهارات خود را پس گرفته و از کلیه اعضای نظام صنفی عذرخواهی نمایید و به این باور برسید که کشاورزان تشکل مخصوص به خود را دارند و باید این مسولیت به خود آنها واگذار شود. مدیریت کشاورزان باید در دست نظام صنفی خودشان باشد نه در دست مصلحان بیگانه .
در خاتمه لازم می دانم راجع به اتهام غیر قانونی بودن نظام صنفی کشاورزی نظر جنابعالی را به یک نکته تاریخی جلب نمایم. « خواجه نظام الملک دشمنی خاصی با ناصرخسرو قبادیانی داشت به طوری که ناصر خسرو ناچارشد ایران را ترک کند و در مصر مسکن گزیند با این حال نظام الملک در مصر هم از دشمنی با ناصرخسرو دست بر نداشت و او را متهم کرد که ناصر خسرو در مصر کافر شده است. ناصر خسرو وقتی این را شنید در یک خط پاسخ خواجه را داد و گفت: نظام بی نظام گر کافرم خواند چراغ کذب را نبود فروغی – مسلمان خوانمش زیرا که نبود مکافات دروغی جز دروغی»
برای جنابعالی آرزوی تندرستی و سلامتی نموده و از همکارانتان در هیئت مدیره نظام مهندسی کشاورزی استان آذربایجان شرقی  که تعاملات بسیار سازنده با نظام صنفی کشاورزی و شاغلان بخش را دارند صمیمانه قدردانی می نمایم.  
عطااله هاشمی
رئیس هیئت مدیره استان

طبقه بندی: اخبار ویژه، اخبار استان،
برچسب ها: نامه، نامه سرگشوده، عطااله هاشمی، نظام مهندسی، کبیری،
[ سه شنبه 23 آبان 1396 ] [ 02:33 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic