.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ همزمان با هفته دولت همایش تعاونیها و تشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی استان با حضور معاون عمرانی استاندار، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، مدیرتعاون روستایی استان، رئیس نظام صنفی کشاورزی استان و جمعی از مدیران  و کارشناسان دولتی، شرکتهای تعاونی روستایی، اتحادیه ها و روسا و دبیران نظام صنفی کشاورزی شهرستانها در محل مجتمع فرهنگی و رفاهی اقامتی شهید کسایی تبریز برگزار گردید.


معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
تعاونی‌های روستایی نقش مهمی در راستای تولید و اشتغال دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سازمان تعاون روستایی با استفاده از تجربیات گذشته و تجربه و تکنولوژی های روز دنیا می تواند در راستای ایجاد اشتغال و تولید نقش اساسی و مهمی ایفا کند.

محمدصادق پورمهدی در همایش تعاونی های روستایی استان در راستای ایجاد اشتغال و تولید، گفت: باید بخش تعاونی روستایی، تقویت کسب و کار، نهادینه کردن تشکل ها، پایدار سازی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی و فرآوری محصولات و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد روستایی را به صورت جدی مورد توجه قرار دهد.

وی افزود: اقتصاد دولتی، بخش تعاون و بخش خصوصی با کمک و همراهی همدیگر می توانند با جذب مناسب اعتبارات از طریق تشکل ها، صندوق ذخیره ارزی و منابع بانکی، کارهای خوب تولیدی و اقتصادی را راه اندازی و با بهره برداری، تولید و اشتغال در استان را رونق بخشند.

پورمهدی بیان کرد: سازمان تعاون روستایی با تدوین برنامه و نقشه راه مناسب، آموزش، کار گروهی و استفاده از تکنولوژی و دانش روز دنیا و استفاده از تجربیات کشورهای موفق و تجمیع اراضی کشاورزی باید تولید محصولات کشاورزی، کیفیت محصولات و امنیت غذایی را افزایش دهد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: باید با مشارکت دادن بانوان در روستاها، استفاده از ظرفیت و امکانات دهیاری ها و شهرداری ها و همچنین استفاده از تغییر الگوی کشت و صنایع تبدیلی و ارائه و عرضه محصولات، تولیدات و صنایع دستی روستایی از طریق نمایشگاه های دائمی عرضه محصولات کشاورزی در شهرستان ها، موجب افزایش تولید و اشتغال پایدار و بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد روستائیان شد.غفاری مدیرتعاون روستایی استان:
اهداف تعاونی ها و تشکلها باید بازنگری و بازمهندسی شوند.

حسین غفاری مدیرتعاون روستایی استان آذربایجان شرقی با اشاره به وجود بیش از 400 تشکل؛ تعاونی و اتحادیه در بخش کشاورزی استان آن را فرصتی بی نظیر و پتانسیلی بزرگ برای  تحول آفرینی در بخش کشاورزی استان دانست و افزود:این تشکلها دارای 192 انبار با ظرفیت 115 هزار تن 335 هزار تن خرید نهاده های بخش کشاورزی را انجام داده اند و اغلب بهره برداران کشاورزی ساکن روستاها را تحت پوشش خود دارند.

مدیرتعاون روستایی استان با اشاره به پتانسیلهای شرکتها و اتحادیه ها و تشکلهای کشاورزی استان افزود: درصدد هستیم از تسهیلات صندوق توسعه ملی کشور برای مناطق روستایی و کشاورزی بهره مند شویم و در حال رایزنی ها و گفتگو برای تحقق این خواسته هستیم و انتظار داریم استانداری و جهادکشاورزی در این امر ما را یاری کند.

غفاری با اشاره به کم بودن ضریب اشتغال در بخش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی افزود: بطور مثال در امریکا به ازای هر نفر اشتغال در بخش تولید محصولات کشاورزی 13 نفر در بخش صنایع تبدیلی مشغول می شود ولی در ایران این نسبت یک به 2/5 است یعنی به ازای یک نفر تولید کننده محصول 2/5 نفر در بخشهای پایین دستی مشغول است و این نشان می دهد ما در بخش صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات ضعیف هستیم و خام فروشی می کنیم.

رئیس تعاون روستایی استان با اشاره به تاریخجه تشکیل تعاونیها که حدود 50 سال قبل نوشته شده است و نیاز به تغییرات اساسی دارند افزود : برای فعال و مفید کردن و پویایی تعاونی ها و اتحادیه ها نیازمند بازخوانی اهداف و ساختارتشکلها هستیم تا بتوانند جوابگوی نیازها باشند و در بحث بازرگانی صادرات محور شوند. رئیس نظام صنفی کشاورزی آذربایجان شرقی :
قرار گرفتن همه تشکلهاو تعاونیها تحت چتر واحد ضرورت امروز ماست.

عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ؛ با اشاره به اهمیت بهره مندی از مردم و حضور آنها در اداره کشور افزود:انقلاب اسلامی با تکیه بر مردم و اتحاد با رهبران انقلاب به پیروزی رسید و به همین جهت مسولان کشور بعد از انقلاب به گسترش و شکل دهی تشکلهای مردمی و تعاونیها اقدام نمودند.

هاشمی افزود: ما تشکل صنفی کشاورزی را تازه تاسیس کرده ایم و هنوز در ابتدای راهیم افزود: اعضای هیئتهای مدیره نظام صنفی کشاورزی عمدتا از کشاورزان و بهره برداران کشاورزی تشکیل شده است و در انجام کارها برخی نقصانهایی وجود دارد و هنوز نتوانسته ایم به اهداف کامل نظام صنفی دست یابیم.
وی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: ما قدردان تلاشها، حمایتها، هدایتها و نظارتهای سازمان تعاون روستایی هستیم که همیشه و در همه حال یار و یاور ما بوده اند و از ما حمایت کرده اند.

وی با اشاره به سیاستهای نظام صنفی کشاورزی در استان گفت: سیاست ما تعامل مثبت و سازنده و همکاری با کلیه سازمانها و نهادهای دولتی و غیردولتی است که بتوانیم در جهت تامین منافع کشاورزان قدمهای خوب و مثبتی برداریم.

وی در بخش پایانی سخنانش گفت:  قرار گرفتن همه تشکلها ، اتحادیه ها و تعاونیها تحت چتر واحد ضرورت امروز ماست و ما در اثر وحدت و همدلی و همکاری می توانیم از حقوق خود دفاع کنیم.طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: تعاون روستایی، همایش، هفته دولت، روسا و دبیران اجرایی، تشکلهای کشاورزی، عطااله هاشمی،
[ دوشنبه 13 شهریور 1396 ] [ 02:17 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات