.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***

مدیرکل دفتر امور تشکل های کشاورزی: سخت ترین کار امور تشکلها در دست مسئولین امور تشکلهای استانهاست که ایجاد کننده تغییر هستند و می بایست تغییرات در نگرش و رفتار را در صحنه اجرا ایجاد کنند.

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تشکل ها و نظام صنفی کشاورزی، عبدالرضا مسلمی مدیرکل دفتر امورتشکلهای کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران که در جمع کارگزاران امورتشکلهای کشاورزی سراسر کشور در تبریز سخن می گفت افزود: در انجام وظیفه ایجاد تغییر، همیشه این سوالات مدنظر است که چقدر تغییراتی که اتفاق می افتد را ما باعث و سبب آن می باشیم و تا چه حد می توانیم اثرات منفی این تغییرات را برای خود و جامعه هدفمان کنترل نماییم.


وی اظهار داشت: مهم این است که حوزه امور تشکلها ایجاد کننده یک ثروت و دارایی مهم به نام سرمایه اجتماعی است که عمل مهمی برای توسعه هر کشور محسوب می شود. اما شاخصهای سرمایه اجتماعی چیست؟ از بین شاخص های مختلف تأثیرگذار برای تعیین میزان این نوع سرمایه تعهد، اعتماد، انگیزه و میزان مشارکت از مهمترین موارد می باشند و هر چقدر میزان آنها بالاتر باشد آن سازمان، گروه یا جامعه از سرمایه اجتماعی بالاتری برخوردار است.

مدیر کل دفتر امور تشکل های کشاورزی در ادامه اضافه نمود: ما با دارایی سر و کار داریم که انعطاف و سیالیت زیادی دارد، ضمن اینکه کار کردن با منایع انسانی محدودیتها و مسائل زیادی را نیز دارد، همه این محدودیتها و مسائل واقعیت های جامعه ما می باشند، باید آنها را بپذیریم و در پی تغییر آنها بود، اگرچه این امر کار کردن در این حوزه را سخت می کند اما باید به دنبال راهکاریهایی برای ایجاد تغییر و تحول بود. بر این اساس عنصر یادگیری در سرفصل فعالیتها قرار دارد و ایجاد تغییر مؤثر و سازنده بدون یادگیری امکان پذیر نیست.

مسلمی تصریح کرد: در عرصه مشارکت در حوزه کشاورزی، شکاف تعلق خاطر یک عضو به تشکل باید کاهش یابد تا عضو در سایه خارج شدن از تشکل احساس ضرر و زیان نماید.

وی با بیان اینکه علیرغم چالشهایی که در حوزه مشارکت وجود دارد باز هم در نظام صنفی نزدیک به یک میلیون نفر اعتماد کردند و به این تشکل وارد شده اند و این سرمایه اجتماعی قابل توجهی است، افزود: برای اینکه این سرمایه اجتماعی حفظ شود باید شاخص هایی که برشمرده شد(تعهد، اعتماد، انگیزه، مشارکت) دایماً مورد توجه قرار گیرند و در افزایش آنها تلاش شود؛ با تشکیل کارگروههای تخصصی با بررسی مسائل و مشکلات و حفظ و افزایش این سرمایه های اجتماعی که ایجاد شده است باید بیش از پیش فکر کنیم و چاره بیندیشیم.مدیر کل دفتر امور تشکل های کشاورزی تاکید کرد: مشارکت، ظرفیت مهمی برای توسعه و پایداری منابع است و مهمترین عامل در تئوریهای توسعه، مشارکت می باشد که بدون توجه به آن رسیدن به توسعه از نظر علمی امکان پذیر نیست، برای حفظ منابعی که کل آن در اختیار مردم است به مشارکت آنها نیاز است.

مسلمی در ادامه گفت: از طرف دیگر ایجاد ظرفیتهای مشارکتی باید کمک کننده  بخش های تخصصی و فنی برای اجرای برنامه ها و سیاست هایشان باشد و همگامی و همراهی لازم بین این بخش ها و تشکلها ایجاد شود. در این راستا افزایش سطح تعامل با بخش های تخصصی برای بهره گیری از ظرفیت مشارکتی ایجاد شده به نحو قابل توجهی می تواند مشارکت های ایجاد شده را هدفدار نماید و ما در حوزه امور تشکلها وظیفه داریم بویژه در سطوح اجرایی استان و شهرستان ارتباط و تعامل لازم را بین زیربخش های تخصصی و تشکلها ایجاد نماییم.

گردهمایی سراسری توجیهی – آموزشی مسئولین امور تشکل های کشاورزی استان ها طی روزهای ۳ و ۴ خرداد ماه ۱۳۹۶ با حضور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور، مدیر کل دفتر امور تشکل های کشاورزی، مدیر تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی، کارشناسان و مسئولین امور تشکل های سازمان تعاون روستایی استان های کشور به منظور ارزیابی عملکرد سال گذشته، تبیین مبانی، اهداف، سیاست ها و برنامه های سال ۱۳۹۶ در حوزه تشکل ها و نظام های صنفی کشاورزی به میزبانی مدیریت تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی و با همکاری نظام صنفی کشاورزی  این استان برگزار شد.
طبقه بندی: گزارش، اخبار ویژه، اخبار استان،
برچسب ها: گردهمایی، کارگزاران امورتشکلها، دفترامورتشکلهای کشاورزی، مسلمی، نظام صنفی، آموزش،
[ شنبه 13 خرداد 1396 ] [ 12:11 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات