.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


مظفری رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی: وکلای معاضدتی( رایگان) با معرفی نظام صنفی شهرستان برای افراد کم بضاغت و کم توان تخصیص داده می شود.

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ؛ عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان به اتفاق کریم ذوالفقاری دبیراجرایی استان، داود شیرمحمدی مسئول امور تشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی استان، دبیران و روسای هیئت های مدیره نظامهای صنفی کشاورزی شهرستانها ، با حجت الاسلام مظفری رئیس دادگستری استان در محل دادگستری استان آذربایجان شرقی دیدار و گفتگوکردند .


در ابتدای این دیدار عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان ضمن ارائه گزارش از روند تشکیل نظام صنفی کشاورزی در کشور افزود : بخش کشاورزی به لحاظ عدم وابستگی به خارج از پایه های اصلی اقتصاد مقاومتی محسوب می شود و در سالهای تحریم نیز این امر ثابت شد که تنها بخش اقتصادی بود که نه تنها متوقف نشد بلکه موجب رشد سایر بخشهای اقتصادی نیز گردید .

هاشمی با اشاره به مشکلات عدیده کشاورزان در بحث اراضی اختلافی بین منابع طبیعی و کشاورزان گفت:  بسیاری از کشاورزان دارای پرونده اختلافی در دادگاهها هستند که روی مسائل جزیی که می توان بصورت کدخدامنشی حل و فصل کرد معطل مانده اند و اغلب به علت عدم آشنایی به قوانین حقوقی دچار مشکل می شوند . نظام صنفی کشاورزی نیز در اغلب شهرستانها دارای هیئت بدوی و تجدید نظر می باشد و در حل و فصل دعاوی صنفی می تواند به قوه قضاییه کمک نماید . این هیئتها متشکل از یک نفر قاضی، یکنفر نماینده جهاد کشاورزی و یکنفر نماینده نظام صنفی هستند فلذا نظام صنفی آمادگی خود را جهت کمک به حل دعاوی و پرونده های اختلافی کشاورزان اعلام می دارد.

وی در بخش دیگری ار سخنانش پیشنهاد کرد: جهت کاستن از حجم پرونده های قضایی مربوط به امور کشاورزی،  پرونده ها در بدو ورود  به دادگاهها  تفکیک شود و درصورت صلاحدید به  هیئت های بدوی و تجدید نظر نظام صنفی کشاورزی شهرستان مربوطه ارجاع شود .

رئیس نظام صنفی کشاورزی استان با اشاره به همکاری برخی مراجع قضایی در امر اعتبار بخشی به پروانه های فعالیت نظام صنفی افزود: چنانکه حضرتعالی صلاح بدانید پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی به عنوان سند معتبر در مراجع قضایی و شبه قضایی مانند پروانه های کسب مشاغل شهری پذیرفته شوند .


هاشمی تاکید کرد در ایجاد حدود و ثغور مزارع و باغات کشاورزی باید بین کشاورزان واقعی که برای تامین امنیت و صدور محل فعالیت خود اقدام به دیوار کشی یا فنس کشی می کند با افراد سود جو و غیر کشاورزی تفاوت قائل شد.

وی از رئیس دادگستری استان درخواست کرد جهت کاهش زمان انتظار بررسی پرونده های مرتبط با تداخلات ارضی با منابع طبیعی شعباتی در شهرستان ها دایر شود . همچنین درخواست کرد جهت حمایت از کشاورزان و رونق تولیدات کشاورزی قضاوت در پروندهای کشاورزی با اغماض و رافت برخورد شود .

عطااله هاشمی در پایان با اشاره به توافقات اولیه با کانون وکلای دادگستری استان و کانون بسیج وکلای دادگستری  بمنظور تعیین وکلای معاضذتی جهت وکالت کشاورزان بی بضاعت از رئیس دادگستری استان درخواست نمود حتی الامکان از وکلای دادگستری برای بهره مندی از وکیل رایگان در پرونده های کشاورزان عضو نظام صنفی کشاورزی مساعدت نمایند .
اهم سخنان  مطرح شده حجه الاسلام حاج اقای مظفری رئیس دادگستری استان :

    تبریک سال جدید _ اظهار تاسف از حوادث سیل اخیر و بی تدبیری مسئولان و برخی مردم
    پیشگری از وقوع جرم و حوادث وظیفه دستگاهها و سازمانهای مربوطه است و نقش آنها در کاهش جرم و پرونده های قضایی بسیار اهمیت دارد.
    از سال 1394 که سیاستهای جدید قضایی در استان ابلاغ شده است حدود 20 درصد کاهش زندایی داریم.
    در بخش کشاورزی عمده مشکلات در بحث های تقنینی و اجرایی است و عمده پرونده ها در بخش کشاورزی برخی مسائل پیش پا افتاده است و تلاش ما حل و فصل اختلافات این بخش است و اغماض در رسیدگی به مسائل کشاورزی .
    در بحث مشکلات تقنینی : تغییر کاربری های اراضی وسیعی در کشور انجام شده و عمده انها مربوط به افراد وابسته به نهاد ها و مراکز دولتی است که برخوردی صورت نمی گیرد
     متاسفانه عمده پرونده های قضایی مربوط به کشاورزان و روستائیان است و ما تفکیک قائل هستیم بین زمین خواران و افراد سود جو و کشاورزان که از آن محل امرار معاش می کنند و مصمم به برخورد با افراد سود جو و زمین خواران هستیم.
    در خصوص پرونده های اراضی ملی، قانون اجازه تاسیس شعبه ویژه در مرکز استان را داده است و در شهرستانها نمی توانیم شعبه دایر کنیم .
    روزهای سه شنبه ملاقات حضوری با مردم و کشاورزان داریم .
    در طول سال تعدادی از وکلای دادگستری و کانون وکلا موظف به مشاوره رایگان هستند و می توانیم در این خصوص با معرفی شما به صورت رایگان وکالت افراد کم بضاعت و کشاورزان را داشته باشیم
    رفع سوء اثر برای کشاورزان و سایر مردم بعد از گذشت مدت مشخصی امکان پذیر است
    ماده 10 قانون جلوگیری برای تغییر کاربری می گوید : هر گونه تغییر جرم است پی کنی _ فنس کشی، دیوار کشی جرم است و مطابق قانون تشخیص آن بر عهده وزرات جهاد کشاورزی است .
    به نظر ما این است که در این خصوص تسهیل گری شود و مجوز اجرای دیوار کشی . فنیس کسی توسط جهاد داده شود تا کشاورزمجبور به تخلف نشود _ بصورت موردی اگر مشکلی پیش اید حمایت و کمک خواهیم کرد .
    دادستانها در کلیه مشکلات عمومی می توانند وارد شوند در صورتی که دربخش کشاورزی مشکل  عمومی در ارتباط با دستگاهها وجود داشته باشد   با ارائه مستندات از طریق دادستان شهرستانها می توانید موضوع را پیگیری کنید.
    اعلام آمادگی برای کمک به بخش کشاورزی هستیم .

مصوبات:
  1. وکلای معاضدتی با معرفی نظام صنفی شهرستان برای افراد کم بضاغت و کم توان تخصیص داده شود.
  2. جهت تسریع در حل اختلافات کشاورزی درشهرستانهایی که نظام صنفی کشاورزی هیئت بدوی و تجدید نظر دارند  به ما اعلام کنید.
  3. مشکلات عمومی کشاورزان را به دادستان شهرستانها اعلام کنید تا از طریق دادستان هر شهرستان پیگیری  شود.


طبقه بندی: اخبار استان، گزارش،
برچسب ها: جلسه، دادگستری، هیئت بدوی، وکیل معاضدتی، مشاوره، دبیران،
[ شنبه 2 اردیبهشت 1396 ] [ 02:25 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات