.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***
✳️ جلسه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی با مدیریت توزیع نیروی برق استان برای اعتبار بخشی به پروانه فعالیت در اخذ انشعاب برق کشاورزی و اعمال تعرفه کشاورزی در آستانه 38 مین بهار انقلاب برگزارشد.

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ؛ جلسه همکاری و هماهنگی بین نظام صنفی کشاورزی و شرکت توزیع برق استان با حضور مدیرعامل و معاونین شرکت توزیع نیروی برق استان، مدیرسازمان تعاون روستایی استان و مسول امورتشکلهای کشاورزی استان، مدیرمشارکتهای مردمی و معاون تعادل بخشی آبهای زیرزمینی سازمان آب منطقه ای، اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان، شهرستان تبریز و بستان آباد، اعضای کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی شورای اسلامی استان  روز دوشنبه مورخ 95/11/11  درمحل شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد .هاشمی: همیاران نور ( برق) متشکل از اعضای شورای اسلامی، دهیار و نظام صنفی کشاورز تشکیل گردد . 
عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان و رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی شورای اسلامی استان ضمن تشکر و قدردانی از همکاری های مدیرعامل و معاونین شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی گفت : پتانسیل بالای استان در زمینه تولید و مدیریت انرژی قابل تحسین است و ما به عینه در چند ساله گذشته شاهد موفقیت های این شرکت بوده ایم .
ایشان در ادامه باشاره به پتانسیل شورای اسلامی استان در ارائه طرح ها و لوایح به مجلس شورای اسلامی افزود: از طریق شورای اسلامی استان می توانیم نیاز های قانونی شرکت توزیع نیروی برق استان را با ارائه لایحه و طرح پیگیری کنیم .
عطااله هاشمی در پایان سخنان خود از پتانسیل بالای نظام صنفی کشاورزی در بخش کشاورزی و اعلام همکاری لازم با برق استان خبر داد و درخواست کرد: توافقاتی که در جلسه شهرستان شبستر  ما بین نظام صنفی کشاورزی و شرکت توزیع نیروی برق شهرستان انجام شده است به صورت استانی نیزابلاغ شود.
وی در مورد معضل برق دار کردن چاههای کشاورزی گفت:  از 26000 چاه مجوز دار استان تنها 9000 چاه برقدار شده است و می بایست تعهداتی که وزارت نفت در زمینه یارانه برقدارکردن چاههای کشاورزی داده است را انجام دهد.
هاشمی در پایان پیشنهادکرد: به منظور مصرف بهینه انرژی و فرهنگ سازی مناسب در پیک بار ، همیاران نور ( برق) متشکل از اعضای شورای اسلامی، دهیار و نظام صنفی کشاورز تشکیل گردد .  
سرافراز: برق رسانی به خانه باغ تغییر کاربری نیست بلکه حفظ کاربری و باعث افزایش بهره وری کشاورزی می شود.
یوسف سرافراز مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی نیزدرسخنانی از نوآوری ، پویایی، ایمنی و خدمات مستمر بدون قطع انرژی خبر داد و افزود:  شرکت برق استان در سطح کشور در بحث ایمنی و آموزش در رتبه اول قرار دارد همچنین در سطح کشورمیانگین میزان تلفات انرژی 5/16 درصد است که خوشبختانه در استان 5/14 درصد تلفات است که از میانگین کشوری پایین تر است .
سرافراز در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به موضوع تفکیک ساخت خانه باغ با ساخت ویلا افزود :  برق رسانی به خانه باغ تغییر کاربری نیست بلکه حفظ کاربری و باعث افزایش بهره وری کشاورزی می شود. وی خاطر نشان کرد متاسفانه برخورد یکسان با متخلفان و صاحبان حق باعث سوء استفاده ها شده و منجر به بالا رفتن تعرفه های انشعاب برق شده است .
   غفاری: هزینه بالای خدمات دریافتی از سایر بخشها منجر به هزینه بالای تولید در بخش کشاورزی شده است.

 غفاری مدیر سازمان تعاون روستایی استان نیز با اشاره اینکه شرکت برق و سازمانهای وابسته به وزارت نیرو جزو دستگاههای پیشرفته و دارای تکنولوژی های روز هستند افزود: بحمدالله شرکت برق در استان ما در بکارگیری تکنولوژیهای برتر و مسائل آموزشی و ایمنی در کشور سرآمد است.
رئیس سازمان تعاون روستایی استان افزود: تعاون روستایی بیش از 400 تشکل وابسته به بخش کشاورزی را دارا است و در جهت اشتغال زایی در راستایی اقتصاد مقاومتی تلاش می کند اما مسئله مهمی که وجود دارد هزینه بالای تولید در بخش کشاورزی است که به تبع بالا بودن سایر خدمات عرضه شده به بخش کشاورزی تحمیل می شود و باید برای کاهش قیمت آنها چاره اندیشی شود.
وی پیشنهادکرد برای کاهش هزینه برق از سازه های بادوام و کم هزینه و ظرفیت های قانونی برنامه ششم می توان استفاده کرد.
کامیار: قیمت مصارف برق کشاورزی حدود یکدهم سایر مصارف برق می باشد.
مهندس کامیار معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان نیزگفت : در بخش کشاورزی به ازای هر کیلووات مصرف برق 45 هزار تومان تخفیف داده می شود بطوری که قیمت مصارف برق کشاورزی حدود یکدهم سایر مصارف برق می باشد.


مصوبات جلسه 
1. قرار شد مصوبات جلسه شورای اسلامی شهرستان شبستر و نظام صنفی به عنوان مصوبه استانی ابلاغ شود . 
2. براساس مصوبه شبستر واگذاری انشعاب برق برابر پروانه های نظام صنفی کشاورزی و معرفی نامه از نظام صنفی کشاورزی به استناد نامه های شماره 28542/020 مورخ 17/10/90 مشاور وزیر و مدیرکل محترم دفتر وزارتی و 256/226/11 مورخ 23/1/90 مدیر عامل محترم وقت شرکت توانیر برای تمامی تعرفه های کشاورزی غیر از خانه باغات صورت گیرد. 
3. اعمال نرخ مخفف با ارائه پروانه های معتبر از نظام صنفی کشاورزی و با معرفی نامه از نظام صنفی کشاورزی براساس مفاد نامه های فوق الذکر صورت گیرد .
4. برای کاهش فرایند استعلامات برق از پتانسیل شورای برنامه ریزی استان با پیشنهاد شرکت نیروی برق استان و حمایت نظام صنفی و شورای اسلامی و خانه کشاورز استفاده شود. 
5. مقرر گردید به منظور تسریع و افزایش در برقدار کردن چاههای کشاورزی اخذ یارانه مربوط از طریق شورای اسلامی استان پیگیری شود .
6. پیشنهاد گردید همیاران نور (برق) جهت بهره گیری از پتانسیل تشکلهای مردم نهاد از قبیل : اعضای شورای اسلامی روستا،  بخش، دهیار و کشاورزان پیشرو با هدف فرهنگ سازی مصرف بهینه برق و استفاده از پاداش پیک مصرف بخش کشاورزی تشکیل شود .
7. درخصوص جابجایی تیرها در طرحهای هادی روستایی طراحی توسط اداره برق و اجرا از سوی شهرداری و دهیاری است.
8. نصب روشنایی در جاده بین شهرها و سه راهی قویون قشلاق ( محل اتصال جاده مراغه- هشترود به اتوبان پیامبر اعظم) بر عهده اداره کل راه و شهر سازی است .
9. در صورت نصب پانهای خورشیدی در مزارع لم یرزع توسط صاحبان زمینها برق تولیدی به قیمت مصوب خریداری خواهد شد . 
 


طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: نشست مشترک، جلسه، برق، شورای استان، تعاون روستایی، تعرفه برق، پروانه فعالیت،
[ پنجشنبه 14 بهمن 1395 ] [ 03:38 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات