.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***کرمی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی : وقتی جهاد کشاورزی افراد را برای اخذ پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی تایید می کند چرا هنگام ارائه تسهیلات مخالفت می کند؟.

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ جلسه کمیسیون بررسی مجوز های سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی روز گذشته با حضور عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان، مهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی، فتحی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، شریفیان معاون بهبود تولیدات دامی، ثقلینی رئیس نظام دامپزشکی، شفیعی رئیس نظام مهندسی کشاورزی، کرمی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری و کریم ذوالفقاری دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان به منظور تعیین منبع صادر کننده مجوز مربوط به اخذ تسهیلات روستایی و مناطق کم برخوردار در پرونده متقاضیان تسهیلات در محل سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل گردید .
در این جلسه کرمی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری با اشاره به دستورالعمل مربوط به توسعه روستایی افزود: بر اساس ابلاغ ریاست جمهوری کلیه دستگاهای موظف به همکاری جهت اجرایی شدن تسهیلات مربوط به مناطق روستا و کم برخوردار می باشند .

وی گفت : یکی از مشکلات ما مربوط به الزام واحدها جهت استقرار در نواحی و شهرک های صنعتی می باشند که مطابق ماده 11 باید از شهرکهای صنعتی استعلام اخذ شود اما به نظر من اجرای این ماده در بخش کشاورزی الزامی نیست و واحدهای متقاضی تسهیلات لازم نیست که از شهرکهای صنعتی استعلام بیاورند.

مدیرکل امور روستایی شوراها افزود : در بحث تسهیلات روستایی باید مرجع صدور مجوز برای تاسیس و فعالیت مشخص شود چرا که ما قبلا با نظام صنفی کشاورزی توافقنامه امضا کرده ایم و برخی متقاضیان تسهیلات نیز دارای پروانه فعالیت نظام صنفی هستند . اما در بررسی پرونده ها جهاد کشاورزی پروانه فعالیت را نپذیرفته و اصرار بر اخذ پروانه تاسیس و بهره برداری دارد.

کرمی افزود : وقتی جهاد کشاورزی افراد را برای اخذ پروانه فعالیت تایید می کند چرا هنگام ارائه تسهیلات مخالفت می کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : تسهیلات استانداری در بخش کشاورزی فقط برای صنایع تبدیلی و تکمیلی داده می شود و این تسهیلات ماهیت ایجادی دارد .هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان نیز با اشاره به اهداف تشکیل نظام صنفی کشاورزی دو هدف اساسی  ساماندهی و سازماندهی شاغلان بخش کشاورزی و دوم ارتقای معیشت کشاورزان عضو نظام صنفی را برشمرد .

رئیس نظام صنفی کشاورزی استان با تاکید بر اینکه در داخل محدوده روستاها جهاد کشاورزی پروانه تاسیس و بهره برداری صادر نمی کند افزود : به اعتقاد ما برای اخذ تسهیلات در محدوده روستاها نیاز به اخذ مجوز تاسیس و بهره برداری نیست و پروانه فعالیت نظام صنفی کفایت می کند.

هاشمی با اشاره به مشاغل کوچک و خانگی در محدوده روستاها و شهرها گفت : ما در 286 کد رشته شغلی به متقاضیان فعالیت در بخش کشاورزی در محدوده روستاها پروانه فعالیت صادر می کنیم .
مهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با تاکید بر اینکه تشکلهای مرتبط بل بخش کشاورزی از جمله نظام صنفی کشاورزی، نظام مهندسی، نظام دامپزشکی و اتحادیه ها همه از یک خانواده هستند و فرزندان جهاد کشاورزی هستند افزود برای هریک از تشکلهای وظایفی تعریف شده است که در قالب آن ایفای نقش می کند با توجه به اهمیت اخذ استعلامات و طدور موافقت اصولی برای احداث کارگاههای کشاورزی در حال حاضر صدور مجوز تاسیس و بهره برداری به نظام مهندسی واگذار شده است .

مصوبات کمیسیون:
1.  مرجع صدور مجوز تاسیس و بهره برداری برای متقاضیان تسهیلات استانداری نظام مهندسی کشاورزی می باشد.
2.  مقرر گردید دارندگان پروانه تاسیس و بهره برداری از جهاد کشاورزی و نظام مهندسی کشاورزی موظف به اخذ پروانه فعالیت از نظام صنفی کشاورزی شوند.
3. مقرر گردید در خصوص صدور مجوز فعالیت در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در محدوده روستاها توسط نظام صنفی بدون استعلام توسط کمیسیون بررسی و اعلام نظر شود .
طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: جهادکشاورزی، کمیسیون، استانداری، پروانه فعالیت، پروانه تاسیس وبهره برداری، تسهیلات، مجوز،
[ دوشنبه 4 بهمن 1395 ] [ 12:52 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic