.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


جلسه بررسی مسائل و مشکلات بیمه تامین اجتماعی معافیت کارفرمایی کارگران کارگاههای کشاورزی زیر 5 نفر کارگر آذربایجان شرقی روزچهارشنبه 29 دی ماه با حضور مدیران استانی و شهرستانی اداره کل تامین اجتماعی و روسا و دبیران اجرایی نظام صنفی کشاورزی شهرستانها برگزار شد.

به گزارش دبیر خانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ نسشت مشترک وسراسری  نظام صنفی و تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با حضور روسای هیئت مدیره و دبیران اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان و شهرستانها، مدیرکل و معاونین اداره کل تامین اجتماعی و مدیران شعب  تامین اجتماعی شهرستانها در محل آمفی تئاتر اداره کل تامین اجتماعی استان برگزار گردید .

در ابتدای جلسه عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان ضمن تشکر و قدردانی از همکاری های مدیران و معاونان و روسای شعب بیمه تامین اجتماعی افزود: در طول 3 سال گذشته فعالیتهای خوبی در زمینه بیمه تامین اجتماعی کارگران کشاورزی در استان انجام شده است و تفاهم و همکاری خوبی بین نظام صنفی کشاورزی و اداره کل تامین اجتماعی در استان و شهرستانها وجود دارد.


هاشمی: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر منابع و سرمایه ملی را هدر می دهد و نقش مثبتی در بحث بیمه کشاورزان ندارد و این صندوق نیاز کشاورزان را برآورده نمی کند .

عطااله هاشمی با اشاره به پیگیری های نظام صنفی استان در خصوص بیمه کار فرمایی کشاورزی افزود : در سالهای گذشته تلاش زیادی انجام شد تا خود کشاورزان نیز مانند قالیبافان از تخفیف کارفرمایی برخوردار شوند اما بدلیل کمبود اعتبار مذکور از محل 20 درصد عوارض واردات میوه و سبزی این مصوبه قابلیت اجرایی پیدا نکرد . در حال حاضر نیز تلاش  میکنیم تا از طریق مجلس شورای اسلامی قانون محکم با منابع اعتباری قابل ملاحظه مصوبه اخذ نماییم تا حداقل 30 درصد کشاورزان کشور تحت پوشش قرار گیرند .

رئیس نظام صنفی کشاورزی با انتقاد از عملکرد صندوق بیمه اجتماعی و روستاییان و عشایر گفت : صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر منابع و سرمایه ملی را هدر می دهد و نقش مثبتی در بحث بیمه کشاورزان ندارد و این صندوق نیاز کشاورزان را برآورده نمی کند .سمساری: پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی به عنوان مدرک معتبر در بیمه تامین اجتماعی شناخته می شود .

سمساری مدیر کل تامین اجتماعی استان نیز ضمن تاکید بر همکاری و هماهنگی برای افزایش پوشش بیمه کارگران کشاورزی گفت : بخشودگی جرایم بیمه ای از تاریخ 19 دی تا 19 فروردین 96 اجرا می شود و  کارگاههای کشاورزی نیز مشمول این بخشودگی هستند .
وی گفت : در صورتی که بدهی ها بیمه ای نقدی پرداخت شود مشمول 100 درصد بخشودگی جرایم خواهد شد و امکان پرداخت اقساطی بدهی ها و جرایم وجود دارد .
سمساری با اشاره به افزایش خدمات غیر حضوری افزود : کارگاههای تحت پوشش کشاورزی نیز می توانند از خدمات غیر حضوری سازمان استفاده کنند .
مدیر کل تامین اجتماعی استان با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهها گفت : در صورتی که کارگاههای کشاورزی و غیر کشاورزی فارغ التحصیلان دانشگاهها را بکار گیرند به مدت 2 سال از تخفیف کارفرمایی برخودار خواهند شد
آقای سمساری با اشاره به توافقات قبلی تامین اجتماعی با نظام صنفی کشاورزی افزود : 8 بند مندرج در توافقنامه سال 93 با مدیرکل قبلی تامین اجتماعی نیز معتبر است و مفاد آن منطبق با بخشنامه ها و آیین نامه های بیمه ای است .

مصوبات :
1.    پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی به عنوان مدرک معتبر در بیمه تامین اجتماعی شناخته می شود .
2.    مطابق بخشنامه 140 کارگاههایی کشاورزی که جنبه تولیدی، صنعتی و فنی دارند مشمول تخفیف کارفرمایی هستند.
3.    رابطه کارگری و کارفرمایی و مزدبگیری در کارگاههای کشاورزی بین پدر و فرزندان احراز شود .
4.    کارگاههای تولید ادوات کشاورزی و تعمیرات ادوات مشمول معافیت می باشند.
5.    در بازرسی از کارگاههای کشاورزی در صورت عدم حضور کارگر در موعد دیگر مجددا مراجعه شود و در صورت تایید کارفرما و کارگر بصورت خود اظهاری پذیرفته شود .
6.    فواصل دوره های فعالیت در دامداری، مرغداری و صنایع کشاورزی، شیلات نیز جزء معافیت می باشند.
7.    معافیت کارفرمایی در باغات و کارگاههای فصلی با تایید بازرس در فصل زمستان نیز امکان پذیر است.
8.    در صورت پرداخت حقوق کارگر در ایام زمستان بیمه 12 ماهه امکان پذیر است.
9.    صاحبان چاههای کشاورزی و رانندگان ادوات و ماشین آلات کشاورزی مشمول معافیت نمی باشند اما نگهبانان چاههای کشاورزی مشمول معافیت کار فرمایی هستند .
10.    اخذ معرفی نامه از نظام صنفی کشاورزی برای شروع بیمه و تمدید سالانه الزامی است .
11.    جداسازی دامداری با واحد مسکونی مورد تاکید می باشد.
12.    در صورت بروز مشکل در هریک از موارد مورد توافق، موضوع بصورت کتبی اعلام گردد .
13.    در بحث صنایع تبدیلی جهت برخورداری از معافیت کارفرمایی مصوبه دولت مورد نیاز است
14.    8 بند مورد توافق طی صورتجلسه به شماره 857943263  مورخ 8/2/94   نیز مورد تایید مجدد می باشد .

دراین نشست هریک از روسا و دبیران اجرایی نظامهای صنفی کشاورزی شهرستانها در باره مسائل و مشکلات بیمه ای کارگران کارگاههای کشاورزی عضو نظام صنفی صحبت کردند و مدیران شعب تامین اجتماعی شهرستانها نیز دیدگاهها و موارد مطروحه را توضیح دادند.

تصاویر این نشست


طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: تامین اجتماعی، شهرستانها، بیمه، نشست مشترک، بیمه کارفرمایان، مدیرکل،
دنبالک ها: آسا نیوز،
[ یکشنبه 3 بهمن 1395 ] [ 03:07 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات