.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


در نشست مشترک شورای اسلامی استان و نظام صنفی کشاورزی استان با مدیرامورشعب بانک کشاورزی و مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی استان که بمنظور بررسی مسائل و مشکلات کشاورزی و افزایش حق بیمه باغات برگزارگردید تاکیدشد  شورای اسلامی استان آمادگی دارد تا با استفاده از حق خود در تنظیم طرح برای ارائه به مجلس شورای اسلامی استفاده کند..

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ نشست مشترک رئیس شورای اسلامی استان ، اعضای کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی استان و اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان، دبیر اجرایی و مسئول امورتشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی استان با مدیرامورشعب بانک کشاورزی و مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی استان بمنظور بررسی مسائل و مشکلات کشاورزی و افزایش حق بیمه باغات در محل شورای اسلامی استان برگزارگردید.عابدزاده رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی
 
عابدزاده رئیس شورای اسلامی استان با اشاره به مسائل و مشکلات بخش کشاورزی  تاکید کرد : مسائل مطرح شده و پیشنهادات جلسه به عنوان طرحهای پیشنهادی شورای اسلامی تهیه و تنظیم گردد تا با استفاده از حق شورای اسلامی نسبت به ارائه درقالب  طرح به مجلس شورای اسلامی اقدام  گردد.
وی ضمن تشکر از تلاشهای کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی استان افزود: کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی شورای اسلامی استان از کمیسیون های فعال و پویای شورای اسلامی استان است که در انعکاس مسائل و مشکلات بخش و حل آنها از مجاری قانونی پیشقدم است .
وی گفت:  افزایش حق بیمه محصولات کشاورزی بویژه در باغات از دغدغه های مهم کشاورزان و باغداران استان است و این امر لطمه جبران ناپذیری بر تولید محصولات کشاورزی وارد خواهد کرد – آبادی زمینها و افزایش رزق و روزی مدیون کارگران ،  کشاورزان و روستائیان است و در این راستا متحمل زحمات زیادی می شوند اما متاسفانه به حقوق خودشان نمی رسند .
رئیس شورای اسلامی استان درپایان گفت:  پیشنهاد میکنم که مسئولین استان و شهرستانها به نظرات و حرفهای کشاورزان و کارگران را بشنوند و توجه کنند .

 


عطااله هاشمی :  شورای اسلامی استان آمادگی دارد تا با استفاده از حق خود در تنظیم طرح برای ارائه به مجلس شورای اسلامی استفاده کند.

 رئیس نظام صنفی کشاورزی استان با تاکید بر اینکه کشاورزان در گذشته تشکیلات منسجمی نداشتند افزود: کشاورزان مدتهای مدیدی بعلت پراکندگی و نبود تشکیلات منسجم نتوانسته اند پیگیر حقوق قانونی خود باشند که خوشبختانه با تشکیل نظام صنفی کشاورزی این امر محقق شد .
وی افزود:  چنانکه میدانید شورای اسلامی حق تقدیم لایحه و طرح به مجلس شورای اسلامی را دارد و لذا از این جایگاه قانونی میتوان برای تامین حق و حقوق کشاورزان استفاده کرد.
رئیس نظام صنفی استان با اشاره به موضوع بیمه محصولات کشاورزی گفت: بیمه محصولات کشاورزی از موارد قابل طرح و چالشی بخش کشاورزی است  ومتاسفانه امسال افزایش 400 درصدی حق بیمه باغات منجر به کاهش سطح بیمه باغات شده است به طوری که از 30000 هکتار پوشش بیمه در سال قبل امسال به 15 هکتار کاهش یافته است و کشاورزان توان پرداخت حق بیمه را ندارند. لذا پیشنهاد می کنیم که حق بیمه در باغات به حالت قبل بازگردد.

رئیس کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی استان افزود:برای حمایت از صندوق بیمه محصولات کشاورزی  پیشنهاد می شود مجلس محترم شورای اسلامی برای بیمه محصولات کشاورزی ردیف اعتبار سالانه را در قانون بودجه سنواتی کل کشور لحاظ نمایند . چرا که کشاورزان 20 درصد سهم خود را واریز می کنند ولی دولت 80 درصد سهم خود را به علت عدم پیش بینی در بدوجه سنواتی پرداخت نمی کند و این صندوق را با مشکل و زیان روبرو کرده است.

وی پیشنهاد کرد: طرح بیمه درآمد کشاورز  بجای بیمه محصولات کشاورزی در مجلس شورای اسلامی مطرح و تصویب شود تا از دغدغه تامین معاش و در آمد کشاورزان کاسته شود .


مسلم فریدونی نایب رئیس نظام صنفی کشاورزی استان

مسلم فریدونی دبیراجرایی شهرستان هشترود گفت: استمهال وامهای کشاورزی آسیب دیده در عمل دچار مشکل شده است و مطابق قانون سود و جریمه دیر کرد وام توسط دولت باید پرداخت گردد که متاسفانه  عمل نمی شود.
وی افزود: کارمزد وامهای کشاورزی بسیار بالا است و اکنون که سود وامها و تسهیلات بانکی کاهش پیدا کرده است لازم است وامهای پرداخت شده قبلی هم کاهش پیدا کند چرا که خرید ماشین آلات با سود 24 درصد صرفه اقتصادی برای کشاورزان ندارد.
نایب رئیس استان گفت: در استمهال وامهای کشاورزان ضامن جایگزین هم مد نظر قرار گیرد چرا که در برخی مواقع ضامن قبلی دیگر رغبت به تمدید وام کشاورز ندارد و لازم است ضامن دیگری جایگزین شود.


صفر نعمتی نماینده شورای اسلامی شهرستان جلفا

صفر نعمتی با اشاره به مشکلات صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت:  مشکل صندوق بخشی به مدیریت صندوق بر می گردد چرا که  صندوق بیمه محصولات کشاورزی با ایجاد تنوع در فعالیت ها بیمه ای می تواند بخشی از ضرر دهی بیمه محصولات را جبران نمایند.  مردم با این وضعیت غیر رقابتی بیمه محصولات کشاورزی رغبتی به بیمه کردن محصول خود ندارند با ادامه این روش وضعیت بهتر نخواهدشد.

وی افزود:  در بحث پرداخت غرامت نیز به عینه دیده ام که علیرغم وارد شدن خسارت 100 درصدی حدود 28 درصد غرامت پرداخت می شود.لذا لازم است ضمن واقعی کردن میزان غرامت ، وارد شدن سایر بیمه ها آنرا رقابتی می کند.کاظم پاشایی عضو هیئت مدیره استان و شهرستان تبریز 

کاظم پاشایی عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان تبریز  با تاکید بر اینکه امنیت غذایی در کشور دچار مشکل است افزود:  افزایش بیماریهای سرطان نشان دهنده نبود تغذیه سالم  در جامعه است .
وی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی  مد نظر مقام معظم رهبری در روستاها تحقق می یابد و به تولید در روستاها باید توجه جدی بشود اما متاسفانه ملاحظه می شود  سایت بهین یاب که برای  راه اندازی واحدهای غیر فعال و نیمه فعال در ستاد اقتصاد مقاومتی بوجود آمده است پروانه فعالیت نظام صنفی را برای پرداخت وام به متقاضیان قبول نمی کند .


کریم چوپانی عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان و شهرستان اسکو

کریم چوپانی با اشاره به اینکه  عمده تولید محصولات کشاورزی کشور توسط واحدهای سنتی انجام می گیرد و سهم واحد های صنعتی در اقتصاد مقاومتی بسیار اندک است  لذا ضرورت دارد توجه جدی به حل مشکلات واحد های سنتی و نیمه صنعتی شود.


داوود شیر محمدی مسول امور تشکلهای کشاورزی استان

داوود شیرمحمدی با تاکید بر اینکه  بیمه تامین اجتماعی از خواسته های اصلی کشاورزان است افزود: اگر به این مهم توجه نشود باید به این زودی خانه سالمندان کشاورز هم ایجاد کنیم.
وی افزود: برای جلوگیری از افزایش بار مالی دولت پیشنهاد می شود قانون بیمه تامین اجتماعی کارگران  کشاورز که 5 نفر کارگر را شامل می شود به 3 نفر کاهش داد به شرط خود کشاورز نیز بیمه شود.


کریم ذوالفقاری دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان 

کریم ذوالفقاری با تاکید بر اینکه کشاورزان در  تامین سرمایه در گردش واحدهای کشاورزی خود مشکل دارند درخواست کرد تا بانک کشاورزی به پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی تسهیلات سرمایه درگردش برای کشاورزان نیازمند ارائه نماید.
وی همچنین افزود: بانک کشاورزی پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی را به عنوان مدرک معتبر جهت ارائه تسهیلات کشاورزی و ضمانت تسهیلات قبول نماید. 
دبیر اجرایی استان با اشاره به درخواستهای قبلی نظام صنفی کشاورزی استان برای اعطای کارگزاری بیمه محصولات کشاورزی به نظام صنفی شهرستانها افزود: نظام صنفی کشاورزی آماده است تا در جهت افزایش پوشش بیمه ای کشاورزان با صندوق بیمه همکاری نماید.


مهندس محمودی مدیر شعب بانک کشاورزی استان

محمودی ضمن تشکر از رئیس جلسه با اشاره به اینکه بانک کشاورزی در استان  1/5 برابر منابع خود تسهیلات پرداخت کرده است گفت: خوشبختانه بانک کشاورزی استان در سطح کشور رتبه اول را در تعداد طرحهای اجرا شده و میزان اشتغال بدست آورده است و این نشان دهنده تلاش شبانه روزی خادمان بانک کشاورزی در عرصه کشاورزی استان است.

وی گفت: بانک کشاورزی استان دربحث گلخانه های بزرگ و مجتمع های دامداری صنعتی حاضر به سرمایه گذاریهای کلان است و افراد توانمند در این زمینه را  به بانک معرفی کنید و ما می توانیم روی آنها حساب ویژه باز کنیم .

رئیس بانک کشاورزی استان با اشاره به افزایش حق بیمه باغات افزود: در بحث بیمه محصولات کشاورزی بنده هم پیگیر موضوع هستم و امیدوارم خبرهای خوش در روزهای آینده داشته باشیم .

وی با اشاره به فشارهای وارده برای استمهال وامها گفت: با استمهال وامهای کشاورزان بدهی وامها و اقساط آنها روی هم تلنبار می شوند در این رابطه پیشنهاد می شود مشوق هایی برای پرداخت بدهی کشاورزان اندیشیده شود تا بیش از این بدهی ها روی هم تلنبار نشود.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:   برای فعالیت های گلخانه ای – مکانیزااسیون و پرورش ماهی  در قفس با نرخ 15% تسهیلات داده می شود که این 3 درصد کمتر از درصد اعلام شده رسمی است.

محمودی با اشاره به اینکه مطابق قانون باید 25 درصد از منابع کلیه بانکها و موسسات مالی در بخش کشاورزی بکار گرفته شود افزود: ولی متاسفانه در عمل سایر بانکهای به این امر تن نمی دهند و در بخش کشاورزی سرمایه گذاری نمی کنند اما بانک کشاورزی تا 95 درصد منابع خود را در بخش کشاورزی سرمایه گذاری می کند.


علی رخ افروز مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی استان

مدیر باغبانی استان با اشاره به عدم تمکین سایر بانکها برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: شورای اسلامی در خصوص عدم تخصیص منابع اعتباری بانکهای به بخش کشاورزی به مجلس شورای اسلامی طرح ارائه نمایند تا آنان ملزم به سرمایه گذاری شوند. 

وی به موضوع بیمه محصولات کشاورزی کرد و افزود: در قانون بیمه محصولات کشاورزی در ابتدای کار برای 100% خسارت وارده تا 75% خسارت پرداخت می شود  و این موضوع باید از سوی تشکلهای مردم نهاد بویژه شورای اسلامی و نظام صنفی کشاورزی پیگیری شود.  در بحث بیمه محصولات جهت ایجاد رقابت بیمه ای نظام صنفی و شورای اسلامی می توانند کمک کنند و  مشکل صادرات محصولات کشاورزی  نیز با تهیه بسترهای لازم و پیگری های شورای اسلامی می توانند حل شود .

مصوبات جلسه :
1.    مقرر گردید موارد و پیشنهادات جلسه با تهیه و تنظیم مناسب به شورای اسلامی کشور منعکس گردد تا بصورت طرح تهیه شود.
2.    افزایش 400 درصدی حق بیمه باغات منجر به کاهش سطح بیمه باغات شده است و درخواست می گردد تا حق بیمه به میزان سال 94 برگردد.
3.    اعتبار پیش بینی شده سهم دولت در بیمه محصولات کشاورزی با لحاظ ردیف اعتباری سالانه در قانون بودجه سالانه تعیین، اعلام و تخصیص یابد
4.    پیشنهاد می گردد طرح بیمه درآمد کشاورز بجای بیمه محصولات کشاورزی در قالب طرح به مجلس شورای اسلامی ارائه شود تا کشاورزان دغدغه تامین معیشت نداشته باشند.
5.    پیگیری جهت پذیرش پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی برای متقاضیان تسهیلات از محل اقتصاد مقاومتی استانداری
6.    جهت افزایش پوشش بیمه ای کشاورزان و جلوگیری از افزایش بار مالی دولت پیشنهاد گردد بجای بهره مندی از معافیت کارفرمایی 5 نفر کارگران کشاورزی از بیمه تامین اجتماعی ، 3 نفر از معافیت استفاده کنند بشرط بیمه کارفرما
7.    بانک کشاورزی نسبت به تامین سرمایه در گردش کشاورزان دارای پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی اقدام می نمایم
8.    پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی به عنوان مدرک معتبر جهت ضمانت های بانکی مورد قبول واقع شود .
طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: شورای اسلامی استان، بانک کشاورزی، باغبانی، بیمه محصولات، نشست مشترک، کمیسیون کشاورزی،
[ پنجشنبه 16 دی 1395 ] [ 02:52 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات