تبلیغات
.

.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***

رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ؛ در جلسه مشترک نظام صنفی کشاورزی شهرستان مرند و مدیریت جهاد کشاورزی درخواست کرد برای کاهش مراجعات و معطلی کشاورزان از شناسنامه بهره بردار بجای استعلام از جهادکشاورزی استفاده شود.

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ نشست مشترک نظام صنفی کشاورزی و مدیریت جهادکشاورزی و ادارات تابعه  شهرستان مرند با حضور عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان، کریم ذوالفقاری دبیراجرایی استان، داود شیر محمدی مسئول امورتشکلهای کشاورزی استان، جلال رحیم زاده مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند، معاونان و روسای ادارات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مرند و روسای ادارات تعاون روستایی، دامپزشکی، منابع طبیعی، اموراراضی، نظام مهندسی، شرکتهای خدمات مشاوره ای و اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان مرند در محل مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تشکیل گردید.
عطااله هاشمی: تفاهم نامه ای برای جایگزینی شناسنامه بهره بردار به جای استعلام از جهاد امضا شود
عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی با تاکید بر همراهی و تعامل نظام صنفی با سازمانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی گفت : نظام صنفی مولود جهادکشاورزی است و همواره خود را فرزند وزارت جهادکشاورزی می داند. در این سالها نظام صنفی دوران رشد و تکامل خود را طی می کند و همواره  نیازمند حمایت و هدایت جهادکشاورزی است.
وی افزود : اعضای هیئت مدیره نظام صنفی از خود کشاورزان هستند و سوابق اموراداری و دفتری را ندارند و در این امور ممکن است اشکالاتی نیز وجود داشته باشد ولی بتدریج تلاش می شود با فائق آمدن بر مشکلات از اشکالات کارهای اداری کاسته و با تکیه بر قوانین و آیین نامه های اداری در انجام امور تسهیل گردد.
هاشمی ضمن بر شمردن اهداف تشکیل نظام صنفی کشاورزی و مزایا و منافع عضویت نظام صنفی کشاورزی افزود :  ساماندهی و سازماندهی کشاورزان از اصلی ترین اهداف تشکیل دهندگان نظام صنفی می باشد و با حضور نظام صنفی و رایزنی در مجامع تصمیم گیری از جمله قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهادکشاورزی، تدوین برنامه ششم توسعه و تصویب قانون بیمه کارفرمایان بخش کشاورزی را در سطح ملی نام برد.
رئیس نظام صنفی کشاورزی آذربایجان شرقی افزود : از دیگر مزایایی که در سطح استان اعضای نظام صنفی کشاورزی از آن بهره مند هستند می توان به بروز بودن آمار و اطلاعات کشاورزان عضو، استفاده از پروانه فعالیت به عنوان سند معتبر، استفاده کشاورزان از تعرفه مخفف آب، برق و گاز بر اساس تعرفه کشاورزی بهره مندی از وامهای کم بهره اقتصاد مقاومتی ، بهره مندی از وامهای سرمایه گذاری و اشتغال مناطق محروم و روستایی با کارمزد 3 درصد و بیمه تامین اجتماعی کارگران کشاورزی با نرخ مخفف را از جمله مزایا می توان برشمرد.
وی در پایان ضمن ارائه پاسخ به سوالات و ابهامات اعضای جلسه درخواست کرد برای کاهش مراجعات و معطلی کشاورزان از شناسنامه بهره بردار بجای استعلام از جهادکشاورزی استفاده شود.
مدیرجهادکشاورزی مرند: نظام صنفی در بحث افزایش بهره وری  در موضوع آبیاری موضعی و دفاع از حق آبه کشاورزان وارد شود.

رحیم زاده مدیرجهادکشاورزی مرند ضمن برشمردن اهداف تشکیل نظام صنفی افزود: افزایش بهره وری کشاورزی در راستای توسعه بخش کشاورزی واحقاق حقوق کشاورزان از مهمترین اهداف تشکیل نظام صنفی است.
از نظام صنفی کشاورزی انتظار می رود که در بحث افزایش بهره وری  در موضوع آبیاری موضعی و دفاع از حق آبه کشاورزان وارد شود. همچنین در بحث واگذاری انشعابات برق برای کشاورزان که هزینه های انتقال و تیرهای برق و ترانس از کشاورز اخذ می شود ولی متاسفانه اداره برق آنها را در مالکیت خود می داند  دفاع کند. در شهرستان مرند مشکل توزیع کود داریم و انتظار داریم نظام صنفی به ما کمک کند و در نهایت نظام صنفی می تواند افزایش آگاهی های و دانش کشاورزی کشاورزان با برگزاری کلاسهای آموزشی به جهادکشاورزی کمک نماید تا بتوانیم در توسعه بخش کشاورزی گامهای مثبتی برداریم.
طبقه بندی: اخبار استان، اخبار شهرستانها،
برچسب ها: جلسه مشترک، جهادکشاورزی، مرند،
[ شنبه 14 فروردین 1395 ] [ 01:20 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :