تبلیغات
.

.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


رضا رحمانی رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی : مطالبه گری تاثیر مستقیمی بر کاهش مشکلات بخش کشاورزی داشته و منجر به جلب حمایت دولتمردان و مسولان بخشهای مختلف خواهدشد. شاید یکی از علل تخصیص نیافتن بسته حمایتی دولت عدم مطالبه گری کشاورزان است.
به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ مراسم گرامیداشت و تقدیر از تلاشها و زحمات رضا رحمانی نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر با حضور دبیر خانه کشاورز استان، رئیس نظام صنفی کشاورزی استان ، مدیرعامل و معاونان کارخانه تراکتورسازی ایران، رئیس صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان، اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستانها، دبیران خانه کشاورز شهرستانها ، اعضای کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی شورای اسلامی استان و نمایندگانی از استانداری و انجمن نجات دریاچه ارومیه و جمعی از کشاورزان فعال و پیشرو استان روز گذشته در محل خانه کشاورز استان آذربایجان شرقی  تشکیل گردید.رضا رحمانی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات بخش کشاورزی و روستاهای کشور گفت: متاسفانه در اثر عدم سرمایه گذاری در بخش کشاورزی منجر به رشد نیافتگی  ، غیر اقتصادی بودن فعالیتهای کشاورزی و خالی شدن روستاهای کشور از سکنه شده است اما یک خبر مسرت بخش برای جبران این عقب ماندگیها و رونق بخش کشاورزی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که آن طرح توسعه روستایی است که در برنامه ششم توسعه در کشور اجرایی خواهدشد.
رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اقدامات و قوانین مصوب مجلس برای بخش کشاورزی افزود: قوانین متعددی برای رونق بخش کشاورزی در مجلس مصوب شده است که از آن جمله تخصیص 25درصد منابع اعتباری بانکها به بخش کشاورزی، سنددارکردن اراضی کشاورزی، طرح بهره وری بخش کشاورزی، طرح انتزاع و قوانین متعدد دیگر که متاسفانه در اجرا دچار مشکلات شده است و اجرا نمی شوند. عدم اجرای قوانین نیز بخشی به خود مجلس و نمایندگان مجلس بر می گردد که باید نظارت بر اجرای قوانین بکنند و بخشی دیگر به شماها بر می گردد که باید پیگیری و مطالبه بکنید.
نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر یکی دیگر از علل عدم اجرای قوانین مصوب بخش کشاورزی را عدم استفاده از ظرفیت کشاورزان و نخبگان کشاورزی دانست و گفت: درانتخاب نمایندگان برای مجلس باید دقت شود تا نمایندگانی که به بخش کشاورزی اعتقاد دارندو دلسوز کشاورزان هستند انتخاب شوند و پیشنهاد می کنم یک میثاق نامه برای بخش کشاورزی از کاندیداها اخذ شود.رحمانی  مطالبه گری را مورد نیاز بخش کشاورزی دانست و گفت: قطعا مطالبه گری تاثیر مستقیمی بر کاهش مشکلات بخش کشاورزی خواهد داشت و منجر به جلب حمایت دولتمردان و مسولان بخشهای مختلف خواهدشد.شاید یکی از علل تخصیص نیافتن بسته حمایتی دولت عدم مطالبه گری کشاورزان است.
وی با تاکید بر رعایت اصول علمی در مراحل کاشت، داشت و برداشت گفت: باید تولید محصول با کیفیت سرلوحه کشاورزان باشد و تولیدات کشاورزی ما با استانداردهای جهانی منطبق باشد. بازار روسیه برای ما یک فرصت مغتنمی است که بتوانیم در بازار بزرگ روسیه حضور داشته باشیم و محصولات کشاورزی ما را به آنجا صادر کنیم اما به شرطی که محصولات سالم باشد و برگشت داده نشوند.
رئیس کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر نقش مهم خانه کشاورز به عنوان اتاق فکر کشاورزان گفت: خوشبختانه در سنوات گذشته ایده ها و نظرات خوبی از سوی خانه کشاورز مطرح شده و تاحدودی توانسته است مسائل کشاورزان و بخش را به مسولان کشوری و جامعه مطرح کند.قبل از سخنان رضا رحمانی، دبیرخانه کشاورز استان، رئیس نظام صنفی کشاورزی استان ، رئیس صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان و مدیرعامل تراکتورسازی و تعدادی از کشاورزان پیشرو و فعال طی سخنانی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی را مطرح کردند.


اهدای لوح تقدیر از سوی خانه کشاورز ، نظام صنفی کشاورزی و صندوق حمایت
اهدای لوح تقدیر از سوی کمیسیون آب،کشاورزی ومنابع طبیعی شورای اسلامی استان
اهدای کارت عضویت و پروانه فعالیت افتخاری از سوی نظام صنفی کشاورزی


طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: رضا رحمانی، گردهمایی، تقدیر، تقدیرنامه،
[ یکشنبه 25 بهمن 1394 ] [ 10:43 ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :