.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***

شناسنامه نشریه

نویسنده : عزیز صمدی

ویراستار ترویجی : کریم ذوالفقاری

عکس : کریم ذوالفقاری  ناصر اخلاقی

کارشناس ناظرامورهنری وچاپ : فرهاد بوداغ

ناشر: سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی- مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی-اداره رسانه های آموزشی

شماره نشریه : 86

شمارگان : 5000

تاریخ انتشار : 1390

مخاطبان : باغداران سیب- عموم باغداران- سایر علاقمندان

درمقدمه نشریه آمده است: 

اكثر درختان، بخصوص درختان میوه، اگر تحت شرایط محیطی مناسب بدون دخالت انسان رشد كنند، پس از چند سال تبدیل به درختان و یا درختچه هائی با شاخ و برگ متراكم خواهند شد كه چه از نظر میزان و كیفیت باروری و چه از نظر شكل ظاهری مطلوب نخواهند بود. در اینگونه گیاهان شاخه ها، مزاحم رشد همدیگر بوده، دچار پیچیدگی ها و خمیدگی های غیر طبیعی  می شوند. از طرفی چون، به دلیل پربرگی، نور كافی به داخل تاج گیاه نمی رسد به تدریج برگ ها و شاخه های میانی تاج خشك شده و از بین می روند و تولید گل و میوه محدود به سطح خارجی تاج گشته میزان محصول كم می گردد. برای جلوگیری از این امر و ایجاد شكل و حالت مناسب در گیاه، و برای رسیدن به محصول كافی و با كیفیت مناسب، باید آنرامرتبا هرس و به نحومطلوب تربیت كرد.

هرس عبارتست از قطع كامل یا جزئی شاخه، ریشه، پوست ، برگ ، گل  ومیوه به منظور تحت تاثیر قرار دادن و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه. 

دریافت فایل PDF نشریه هرس

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic